!

 

وحید جلیلی

 

امشب کلی حرف واسه گفتن دارم اما نمی دونم کدومشو باید اول بگم؟!!

نمی دونم برنامه رو به فردا رو می بینید یا نه، اگر جوابتون منفیه پیشنهاد می کنم حتما یکی دو ساعتی از وقتتونو واسه تماشای این برنامه نیمه طنز بذارید کنار!

خیلی جالبه، یک مشت آدم اصولگرا هر هفته میریزن تو این برنامه و تا جایی که جا داره جناح مقابل رو می کوبن! بعد از یک طرف ادعای روشن فکری و آزاد بیان و ... می کنن!

حالا جالب تر اینجاست که اگه یک کم دقیق تر بشین می بینید که بعضی جاها تو صحبت هاشون به شکل عجیبی خودشونو خراب می کنن که بیا و ببین!

مثلا همین امشب وحید جلیلی (به قول خودشون روزنامه نگار و فعال فرهنگی ولی به قول ما انصار حزب اللهی متحجر) داداش سعید جلیلی دبیر شورای عالی امنیت ملی و نویسنده روزنامه یالثارات الحسین که خودتون بهتر می دونید مربوط به کدوم خط فکریه!!! از نخبگان حامی احمدی نژاد صحبت می کرد و ادعا می کرد بهترین ها حامی احمدی نژاد هستن!

مثلا مسعود ده نمکی رو به عنوان بهترین کارگردان حامی احمدی نژاد به خاطر تولید پر فروش ترین فیلم تاریخ ایران اسم برد. یا از علیرضا افتخاری به عنوان پر کارترین خواننده سنتی ایران نام برد. به خاطر تعدد آلبوم هایی که بیرون داده!!

حالا شما قضاوت کنید، به این بشر چی باید گفت ؟!!!

مهمون دیگه این برنامه دکتر علی مطهری، پسر شهید مطهری و عضو کمیسیون فرهنگی مجلس بود که اگه از حق نگذریم به غیر از یکی دو مورد خیلی خوب صحبت کرد. مخصوصا جایی که گفت هر دو طرف از مردم معذرت خواهی کنن و چه اشکالی داره که رئیس جمهور از مردم عذر خواهی کنه!!!

یا جایی که گفت موافق این بگیر و ببندها نیست و اعتقاد داشت خوب نیست که افراد رو به راحتی متهم کنیم، اینا که مثل مسعود رجوی نیستن.

من فقط با اون قسمت از صحبت هاش مخالف بودم که اعتقاد داشت در ایران آزادی بیان در وضعیت خوبیه و مثال زد که این برنامه با این رویکرد نشان دهنده آزادی بیان قابل قبولی در کشور ماست!!

در حالیکه من اعتقاد دارم  برنامه انتقادی ای قابل قبول تره که نقد شونده هم در طرف دیگه حضور داشته باشه تا بتونه از خودش دفاع کنه.

بد می گم؟!!

نوشته شده در جمعه 18 دی‌ماه سال 1388ساعت 12:48 ق.ظ توسط تورج نویسا نظرات (14)
قالب جدید وبلاگ پیچک دات نت