!

دکتر مصطفی کواکبیان

  

امشب برنامه رو به فردا شکل و شمایل متفاوت تری داشت و تا حدودی جذاب تر از چند قسمت گذشته برگزار شد که از نظر من تنها دلیلش حضور یک نماینده اصلاح طلب در مقابل یک اصولگرا بود.

دقایق اولیه برنامه خیلی معمولی بود و احساس می شد مصطفی کواکبیان (عضور فراکسیون امنیت ملی مجلس، مدیر مسئول روزنامه مردم سالاری و نماینده اصلاح طلب) با محافظه کاری هرچه تمام تر سخنرانی می کنه، اما خوشبختانه حسین شریعتمداری (مدیر مسئول روزنامه کیهان و نماینده اصولگرا) با بیان اینکه حرف و عمل کواکبیان و روزنامه اش با هم یکی نیست استارت کارو زد و از اونجا به بعد روند برنامه همونی شد که ما می خواستیم!

در ادامه بحث های مختلفی در مورد حوادث بعد از انتخابات انجام شد که هریک از نماینده ها موضع گیری خودشونو نسبت به موارد گفته شده اعلام کردن و در آخر هم پیشنهاداتی رو ارائه کردن که جای تأمل داشت.

لپ مطلب گفته های مصطفی کواکبیان این بود که ما می بایست طبق گفته امام و رهبری جذب حداکثری و دفع حداقلی رو داشته باشیم و دائم دیگران رو به این متهم نکنیم که طرف امریکائیست یا دست نشانده صهیونیست هاست و ... . و پیشنهاد کرد که ما باید مجلسی مثل مجلس لویی جرگه افغانستان ایجاد کنیم و نخبگان رو در این مجلس دور هم جمع کنیم و تمام گفته ها و نگفته هارو در اون مجلس بیان کنیم و بعد با همفکری هم راهکار پیشنهاد کنیم. هر موضوعی که به تصویب این مجلس برسه مسلما بهترین گزینه خواهد بود و مردم هم استقبال خواهند کرد.

اما از طرف دیگه حسین شریعتمداری مخالف برگزاری چنین مجلسی بود و اعتقاد داشت که این مجلس مختص کشور افعانستان با شرایط سیاسی متفاوت از ایرانه و تأکید داشت که ما قانون اساسی داریم، مجلس داریم و ... . بنابراین نیازی به ایجاد اینچنین مجلسی در ایران نیست.

روی هم رفته این برنامه تا حدودی برای طرفداران جبهه اصلاحات غنیمتی بود با توجه به جو سیاسی فعلی کشور.    

 

  

* مشروح پیشنهاد دکتر کواکبیان پیرامون تشکیل مجلس لویی جرگه ایرانی.

http://www.mardomsalari.com/template1/News.aspx?NID=66991

نوشته شده در چهارشنبه 23 دی‌ماه سال 1388ساعت 12:54 ق.ظ توسط تورج نویسا نظرات (6)
قالب جدید وبلاگ پیچک دات نت